CO? GDZIE? KIEDY?

Bal karnawałowy

21 lutego 2019 r. dzieci z klas I-III wspaniale bawiÅ‚y siÄ™ podczas zabawy karnawaÅ‚owej przygotowanej przez SU klas I-III i wychowawców klas mÅ‚odszych. Kolejny raz rodzice wykazali siÄ™ pomysÅ‚owoÅ›ciÄ… w przygotowaniu strojów. Zabawa i konkursy sprawiÅ‚y wszystkim wiele radoÅ›ci.

Poczta Walentynkowa

14 lutego SU kl. I – III na korytarzu II piÄ™tra zorganizowaÅ‚ PocztÄ™ WalentynkowÄ…. Każdy kto chciaÅ‚ mógÅ‚ przesÅ‚ać wybranej osobie walentynkÄ™ z wyrazami przyjaźni, koleżeÅ„stwa. PosÅ‚aÅ„cy rozdali pocztÄ™ walentynkowÄ…, wywoÅ‚ujÄ…c na twarzach obdarowywanych szczery uÅ›miech i radość.

Konkurs ortograficzny

W styczniu odbyÅ‚ siÄ™ szkolny konkurs ortograficzny „JÄ™zyk polski znam i o niego dbam” dla dzieci kl. II – III. Uczniowie rozwiÄ…zywali rebusy, krzyżówki, uzupeÅ‚niali wyrazy, peÅ‚ne „puÅ‚apek” ortograficznych. W trudnej rywalizacji zwyciÄ™zcami zostali Ci, którzy wykazali siÄ™ znajomoÅ›ciÄ… zasad ortograficznych i umiejÄ™tnoÅ›ciÄ… wykorzystania ich w praktyce.

Dyskoteka andrzejkowa

28 listopada SamorzÄ…d Uczniowski zorganizowaÅ‚ dyskotekÄ™ andrzejkowÄ… dla uczniów klas II i III. Dzieci bawiÅ‚y siÄ™ wyÅ›mienicie przy dźwiÄ™kach dyskotekowych przebojów. W sali wróżb miaÅ‚y okazjÄ™ sprawdzić, co przyniesie im przyszÅ‚ość.

Wszyscy zadowoleni wrócili do domów z wiarÄ…, iż speÅ‚ni im siÄ™ to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

21 listopada – Åšwiatowy DzieÅ„ Å»yczliwoÅ›ci

Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej!
21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Tego dnia ubrani na biało wręczyliśmy własnoręcznie wykonane kolorowe karteczki najbardziej życzliwym nam osobom. Był to dzień wzajemnej koleżeńskiej pomocy i uśmiechu.

Beata Zdunek

W piątek 23 listopada uczniowie kl. I- III obchodzili Święto Pluszowego Misia.
Małe, duże, brązowe, mięciutkie pluszaki opanowały korytarz II piętra i towarzyszyły dzieciom w nauce i w zabawie. Misie tego wyjątkowego dnia miały czarodziejską moc. Uchroniły swoich właścicieli przed sprawdzianami i zadaniami domowymi.

B. Zdunek

Moje ulubione zwierzÄ…tko – konkurs plastyczny

Podczas listopadowego apelu SamorzÄ…du Uczniowskiego klas I – III zostaÅ‚ rozstrzygniÄ™ty konkurs plastyczno – techniczny „Moje ulubione zwierzÄ…tko”. Prace dzieci wykonane z różnych materiaÅ‚ów i różnymi technikami można byÅ‚o podziwiać na wystawie. ByÅ‚y tam pieski, kotki, ptaki, wiewiórki, biedronka, a nawet krokodyl oraz rekin.

Gratulujemy!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Międzynarodowy Dzień Zwierząt

W październiku obchodziliÅ›my MiÄ™dzynarodowy DzieÅ„ ZwierzÄ…t. Aby zwrócić uwagÄ™ dzieci na los porzuconych zwierzaków SU klas I – III zorganizowaÅ‚ zbiórkÄ™ karmy na potrzeby Schroniska w Radlinie. I tym razem dzieci nie zawiodÅ‚y. ZebraliÅ›my mnóstwo smakoÅ‚yków. Wszystkim uczniom, którzy wÅ‚Ä…czyli siÄ™ w akcjÄ™ na rzecz pomocy zwierzÄ™tom serdecznie dziÄ™kujemy. „Zwierzakowe przysmaki” zostaÅ‚y przewiezione do schroniska.